Veislynai

bendraVeislynas “Klajoklių šuo”

Veislynas „Klajoklių šuo“ įkurtas ir įregistruotas LKD bei FCI 2009 metais, Slovakijos samojedų klubo narys, nuo 2013 m. Lietuvos samojedų klubo narys. Pagrindinis veislyno tikslas yra veisti tinkamo temperamento, geros sveikatos ir puikaus eksterjero samojedų veislės šunis. Kiekvienas veisimo žingsnis yra gerai apgalvojamas ir tik po argumentuotų diskusijų padaromas sprendimas. Veislyno šunys nuolat dalyvauja parodose, yra jų prizininkai. Tai ilgo ir nuoseklaus darbo rezultatai. Šuniukai nuo pat mažens yra socializuojami, pozityviais metodais dirbama ties tinkamų ribų šuniukams brėžimu, ringo dresūra bei bendruoju paklusnumu. Veislynas taip pat kreipia dėmesį į šuns savybes dirbti su vaikais edukacinėse programose. Vienas veislyno šunų – Dunis, yra išlaikęs Socializacijos testą, daugiau nei metus dalyvauja edukacinėse programose su šunimis. Vienas iš sunkiausių veisimo etapų yra šuniuko atidavimas į naujus namus. Veislynas visuomet stengiasi laikytis kelių taisyklių – būsimieji šunelio šeimininkai turi noriai bendrauti, norėti susitikti, apsilankyti pas veisėjus, būtų gerai, jeigu tai būtų kieno nors rekomenduoti žmonės. Visuomet labai laukia žinių apie šuniukų pasiekimus – ko išmoko, su kuo susipažino, o ir apie sunkumus drąsiai kalbamės. Bendravimas gali užkirsti kelią potencialiems netinkamiems sprendimams.

mazoji lokeVeislynas “Mažoji lokė”

Veislynas “ Mažoji lokė“ buvo įkurtas 2012-09-05. Šiame veislyne šiuo metu gyvena trys samojedai, kurie yra pilnaverčiai šeimos nariai. Veislyno „Mažoji lokė“ didžiausias siekis yra sveiki ir atitinkantys standartą, stabilaus ir meilaus charakterio samojedai, kuriems ieškoma pačių geriausių namų ir visada siekiama, kad juos įsigytų žmonės, kurie myli, nori saugoti ir puoselėti šią veislę. Veislynas nuolat siekia žinių ir dalijasi patirtimi, domisi šunų kailio priežiūra ir paruošimu bei ringo dresūra. Šuniukų šeimininkus veislynas konsultuoja auginimo, auklėjimo bei grožio klausimais. Mėgsta visi drauge susiburti bei kartu leisti laisvalaikį, nepamirštant svarbiausių samojedų pomegių – žaisti, bėgti, dūkti. Veislyno tikslas: atsakingas, aukščiausius reikalavimus atitinkantis, šunų veisimas ir veislės populiarinimas. Parodos yra „Mažosios lokės“ hobis, tačiau, daug labiau nei parodų ringo pasiekimai, veislynui yra svarbu jų išveistų šunų gerbūvis ir gyvenimo kokybė.

 

10833980_721032977966838_1058454401_n

Veislynas „Optimizmo”

Veislynas „Optimizmo” buvo įkurtas 2013 m. Šis veislynas užsiima ne tik samojedų, tačiau ir papiljonų veislės šuniukų veisimu.  Pagrindinis „Optimizmo“ tikslas – nuoseklus ir kruopštus samojedų veislės gerinimas siekiant gauti sveikus, puikaus charakterio, temperamento šuniukus, išsaugant veislės tipines savybes. Kiekvienam šuniukui veisėja stengiasi surasti mylinčius šeimininkus, kurie būtų atsakingi ir sąžiningi prieš savo augintini. Veislynas visada su malonumu suteiks informaciją apie šuniuko priežūrą ir auklėjimą bei patarimų ir pagalbą ruošiantis parodoms. „Optimizmo“ veisėja itin domisi samojedo kailio priežiūra ir paruošimu ir neseniai atvėrė tokiu pačiu vardu, kaip ir veislynas, pavadintą šunų kirpyklą.

Pajurio_zvaigzde

Veislynas “Pajūrio žvaigždė”

Veislynas įkurtas 2010 metais, Lietuvos samojedų klubo narys. Reguliariai dalyvauja parodose. Veislyno šunys gyvena kartu su veisėjais ir yra tikri šeimos nariai. Veisėja Liuda Leščenia laukia svečiuose tiek potencialių šuniukų šeimininkų, tiek besidominčių šia veisle žmonių. Suteikia informacijos būsimiems mažylių šeimininkams, tačiau juos renkasi labai atidžiai. Neparduoda šuniukų, jei jiems teks gyventi voljere ar yra perkami kaip dovana.

5elementas

Veislynas “Penktas Elementas”

Veislynas “Penktas Elementas” įregistruotas 2013 metais. Pagrindinis veislyno tikslas yra veisti sveikus angliško tipo samojedus siekiančius puikių rezultatų ne tik parodose, bet ir sporte. Su kiekvienu veislyno šuniuku dirba šunų elgesio specialistė, veisėjo žmona.
Veislynas mielai pakonsultuos kiekvieną norintį įsigyti samojedą, ar tiesiog besidominti šunų elgsena, dresūra, natūraliu maitinimu.
Veislynui šiuo metu priklauso kalytė Belyi Volk My Maya ir jos sūnus Penktas Elementas SW Come To The Dark Side. “Penkto Elemento” šuniukai gimę bėgti ir mylėti!

belie

Veislynas “Belie of Belyaev” Estija

Mūsų veislynas yra gan jaunas, jis įkurtas 2011 kovą. Dabar jame yra trys šunys. Samojedė Lumeingel Vaike Merinitsi – Meli. Mes su ja lankomės ir dalyvauja daugelyje šunų parodų ir praktikuojame obedience. Jos dukraa Belie of Belyajev Lilac Violet – Ronya, patinas – Kjeborgs Thunderstorm – Thor ir Maremma ir Abruco aviganis Italia Della Perla Maremmana – Ita. Su jas taip pat lankėmės daugelyje šunų parodų Mūsų šunys yra mūsų šeimos dalis. Jų sveikata, geras psichinis vystymasis ir tuo pačiu veislės kokybės tobulinimas yra pagrindinis Belie of Belyajev veislyno tikslas.

13694070_1747325865543589_210399627_o

Veislynas “Arkties šypsena

Samojedų veislynas “Arkties šypsena” buvo  įregistruotas” FCI  2014m.Veislynas yra Lietuvos samojedų klubo narys. Pažintis su šia nuostabia veisle prasidėjo prieš penkerius metus, kai mūsų šeimoje apsigyveno  Klajoklių šuo Azaras.  Jo žvilgsnis buvo toks nekaltas,charakteris toks ”nepakartojamas”,o šypsena –  tokia nuostabi,kad pavergė mūsų širdis visiems laikams. O kai samojedų veislės kalytė Klajoklių Šuo Eden Glory of Cruise “Glory” – atkeliavo į mūsų šeimą ir į mūsų širdis,pasidarė aišku, kad samojedai – mūsų gyvenimo dalis.Jie- mūsų šeimos nariai, mūsų džiaugsmas ir rūpestis.Nepakartojamos laimės akimirkos -kai tave pasitinka,išlydi,būna su tavim kartu, viską “nuperkanti” samojedo šypsena. Atleidi  jiems visas “labai linksmas” išdaigas,lietui lyjant,sniegui sningant bėgi su jais į mišką,po darbo praleidi vakarus dresūros aikštelėje…  Mes žinome,kad niekas neateina lengvai.Todėl  žinių gilinimui, praktiniam darbui su šunimis skirtas laikas –yra dalis mūsų gyvenimo.Veisimas planuojamas, turint viziją ir tikslus, nepamirštant šios veislės kilmės ir paskirties. Gera sveikata, puikus temperamentas ,standartus atitinkantis puikus eksterjeras yra mūsų darbo tikslas. Šiandiena mes negalime įsivaizduoti gyvenimo be mūsų samojedų šypsenos. Ir šia šypsena norime dalintis su visais.